featured

“CHP’LİLERİ ASMAK ŞART” DİYEN URFA’LI BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA BAKIN NE KARAR VERİLDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’ye “lanet bir parti” deyip, idam tehdidinde bulunan Ak Parti Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, mahkeme tarafından “klavyenin azizliğine uğradığı”, “yanlış anlaşıldığı” gerekçesiyle aklandı!

Ak Parti’li Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, Facebook hesabındaki paylaşımda, Cumhuriyet Halk Partisi’ni “lanet bir parti” olarak nitelendirip, “bunları asmak şart” ifadelerini kullanmıştı. Çokan’ın CHP’ye yönelik hakaretleri ve idam tehdidinde bulunması, kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Çokan’ın skandal sözlerini sosyal medya hesaplarından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, akabinde İçişleri Bakanlığı’na dilekçeyle başvurarak, “Uyması gereken Tarafsızlık Ve Devlete Bağlılık, Sadakat İlkesine Aykırı Davranış” gerekçesiyle Çokan hakkında disiplin soruşturması talebinde bulunmuştu.

DİSİPLİNSİZLİK YAPMAMIŞ

Tanal’ın İçişleri Bakanlığı’na sunduğu şikayet dilekçesine aylar sonra yanıt geldi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olan Navi Çokan hakkındaki idari soruşturmanın sonucu, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü adına Şanlıurfa Valiliği İdari ve Denetim Müdürlüğü tarafından Mahmut Tanal’a yazılı olarak bildirildi.

Kararq göre Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Çokan hakkında “disiplin yönünden herhangi bir ceza tayinine gerek olmadığına” karar verildi. Çokan’a yönelik disiplin soruşturmasına ait işlem dosyası da işlemden kaldırıldı.

KLAVYENİN AZİZLİĞİNE UĞRADI SAVUNMASI

Bakanlık, Navi Çokan hakkında Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği’nin Disiplin Amirleri başlıklı 5. maddesinin F fıkrası kapsamında disiplin yetkisine haiz olduğu gerekçesiyle Akçakale Belediye Başkanlığı’nca gerekli soruşturmanın yapılmasını istedi. Yürüttükleri soruşturmanın neticesini Şanlıurfa Valiliği’ne bildiren Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Facebook’ta numaralandırdığı iki ayrı paylaşımda CHP’ye hakaretler yağdıran ve idamla tehdit eden Çokan’ın, “klavyenin azizliğine uğradığını” iddia etti.

Başkan Yalçınkaya, Çokan’ın yanlış anlaşıldığını savunarak, “yanlış anlaşılmanın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125. Maddesinde disiplin suçu sayılan fiiller arasında sayılmadığını, bu konunun karşılığı olarak herhangi bir cezai müeyyide bulunmadığını” belirtti.

Çokan’ın geçmiş çalışma ve sicillerinin olumlu olduğunu savunan Yalçınkaya, mahkemenin Çokan için beraat kararı verdiğini belirterek, “657 sayılı Devlet Memurları ve 4482 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun’un ilgili maddelerine göre ceza tayinine gerek olmadığından dosyanın işlemden kaldırıldığını” söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“CHP’LİLERİ ASMAK ŞART” DİYEN URFA’LI BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA BAKIN NE KARAR VERİLDİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin