featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Güçlü bir bağışıklık için D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerden destek alın

Güçlü bir bağışıklık için D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerden destek alın

Güçlü bir bağışıklık için D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerden destek alın / Haberin Peşinde Urfa

Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, kış aylarında hastalıklara karşı vücudumuzu koruyan güçlü bir bağışıklık sistemi için D vitamininin vazgeçilmez olduğunu, doğal kaynağı olan güneşten sağlanamadığı

Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, kış aylarında hastalıklara karşı vücudumuzu koruyan güçlü bir bağışıklık sistemi için D vitamininin vazgeçilmez olduğunu, doğal kaynağı olan güneşten sağlanamadığında, D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerden destek almanın önemli olduğunu belirtti.

Havaların soğuması, günlerin kısalması, güneşin yüzünü az göstermesi ile birlikte bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin, daha sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olmanın önemine dikkat çeken Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, hastalıkların arttığı kış mevsiminde D vitamininin kritik bir besin ögesi olduğunu gündeme getirdi. Garipağaoğlu, beslenme ile bağışıklık sistemi arasında yakın bir ilişkinin olduğunu, bağışıklık sistemini güçlendirmek için A, C ve E vitaminleri, çinko, omega yağ asitleri, demir, probiyotikler, prebiyotikler, çay gibi birçok besin ögesi ve bileşenine ihtiyaç olduğunu, ancak bunlar arasında en önemli besin ögesinin D vitamini olduğunu vurguladı.  

D vitamini desteği ya da besinlerin D vitamini ile zenginleştirilmesi

D vitamini hariç bağışıklığı güçlendiren tüm bu besin ögelerinin ya da bileşenlerinin beslenme ile kolayca karşılanabileceğini belirten Garipağaoğlu, ana kaynağı güneş ışınları olan D vitamininin besinlerimizde çok az bulunduğunu belirtti.

Garipağaoğlu, “Günlük D vitamini gereksinimi, çocuk ve yetişkinlerde: 10-15 mikrogram, 70 yaş üstünde 20 mikrogramdır. Yeterli ve dengeli bir beslenme ile günlük gereksinimin ancak üçte biri karşılanabilmektedir. Bu nedenle D vitamininin doğal kaynağından yani güneş ışınlarından vücuda alınması gerekir. Güneş ışınlarından yeterince yararlanamadığımız kış aylarında, D vitaminini destek şeklinde ya da D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerle vücudumuza alabiliriz. Son yıllarda yetersizliği yaygın olan ve birçok sağlık sorunu ile ilişkilendirilen D vitamininin önemine ilişkin toplum bilincinin oluşturulması ve D vitamini desteği yapılması ya da besinlerin vitamin D ile zenginleştirilmesi önerilmektedir.” dedi.

Muratbey’den tüm topluma D vitamini desteği

Muratbey’in D vitamini ile zenginleştirilmiş kalsiyum, protein ve fosfor yönünden güçlü Muratbey Plus peynirleri güneşin az olduğu kış aylarında özellikle yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere toplumun her kesimi için adeta kalkan görevi üstleniyor. Plus ailesinin en yeni ürünü D vitamini ile zenginleştirilmiş, prebiyotik ve whey (serum) protein içeren ilk sürülebilir peynir Muratbey Plus Kaymaklı, günlük D vitamini ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur. Plus Kaymaklı, prebiyotik içeriğiyle bağışıklık ve sindirim sistemlerinin destekleyicisidir. İçerdiği D vitamini ile bağışıklığı destekleyerek hastalıklara karşı bir savunma kalkanı oluşmasına yardımcıdır.

Muratbey Plus ve Muratbey Misto ürünlerinin sadece 100 gramında 5 mikrogram D vitamini bulunuyor. Tüm Muratbey Plus ailesindeki peynirlerin ve Misto peynirin sadece 100 gramı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberine (TÜBER) göre 2 yaş üstündeki tüm bireylerin günlük D vitamini gereksiniminin yüzde 33’ünü karşılıyor. Muratbey Plus peynirler ve Muratbey Misto, benzersiz lezzetleriyle birlikte ihtiyaç duyulan ekstra vitamin desteğini de sağlamış oluyor.  

Muratbey Sosyal Medya Hesapları:

https://www.instagram.com/muratbeypeynir/

https://www.facebook.com/MuratbeyPeynir

https://www.youtube.com/muratbeypeynir/

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Güçlü bir bağışıklık için D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerden destek alın
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!