featured
  1. Haberler
  2. Şanlıurfa
  3. CHP Adana İl Başkanlığı danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi

CHP Adana İl Başkanlığı danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi

CHP Adana İl Başkanlığı danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi / Haberin Peşinde Urfa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için istişarede bulanan kurul, genel değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için istişarede bulanan kurul, genel değerlendirmelerde bulundu. İl Danışma Kurulu toplantısından sonra partiye yeni katılan beş yüz üyeye rozet takıldı.

İkinci Yüzyıla Çağrı sloganıyla yapılan toplantıya; CHP Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İlçe Belediye Başkanları, Adana Milletvekilleri, eski il başkanları, eski milletvekilleri, eski ilçe başkanları, kurultay delegeleri, il yönetimi, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ve danışma kurulu üyeleri katıldı.

CHP Adana İl Danışma Kurulu toplantısında açılış konuşmasını İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptı. Çelebi konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu “ Saray ve bir avuç yandaş lüks içinde sefa sürerken, daha geçen hafta Nur Elif Tiftik isimli 6 yaşında bir evladımız açlıktan öldü. İki kardeşi de açlık ve bakımsızlıktan bitap düşmüş durumda tedavi altına alındı. Her gün haber bültenlerinde çocuğunu okula aç gönderen anaların vicdanları kanatan dramını izliyoruz. Pazar artıklarından beslenen yurttaşlarımız, tenceresini kaynatamayan analarımız, çocuğuna harçlık veremediği için utanan babalarımız, emeklilik yaşında çalışmak zorunda kalan büyüklerimizin yaşadıkları yüreklerimizi sızlatıyor. Ülkemiz 20 yıllık AKP iktidarının sonunda ekonomik çöküşle beraber ahlaki ve vicdani bir çöküş dönemini de yaşamaktadır. Bir tarikat lideriyle 6 yaşında evlendirilen, senelerce tacize uğrayan, hayatı karartılan bir kadın, cesurca davranıp şikayetçi olmasaydı, bu sapkın suçlular bugün başka hayatları karartmaya devam edecekti.” ifadelerini kullandı.

Adana’nın iktidarın yarattığı en büyük sorunlarından olan mülteci sorunu, işsizlik ve yoksulluktan en fazla zarar gören kentlerin başında gelmektedir diyen İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Özellikle yoksulluk sorunu ile ilgili belediyelerimiz, aşevleri, sosyal yardımlar, eğitim yardımları, yurt projeleri gibi hayata geçirdikleri sosyal projelerle kanayan yaraları sarmak için var güçleriyle çalışmaktadır. Özellikle Adana Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasından sonra uygulanan mali disiplinle israfın ve gereksiz harcamaların önüne geçilmiş, belediye imkanları halka hizmet için seferber edilmiştir. Hem büyükşehir belediye başkanımıza hem de Seyhan, Çukurova, Ceyhan ve İmamoğlu belediye başkanlarımıza yaptıkları hizmetler ve göstermiş oldukları performans için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Halkı canından bezdiren siyasal iktidarın, 2023 seçimlerinde sandıkta büyük bir hezimete uğrayacaklarını söyleyen İl Başkanı Mehmet Çelebi konuşmasını şöyle devam etti:

“CHP Adana örgütü olarak bize düşen görev, bu süreci örgütlemek, parti programımızı ve çözüm önerilerimizi seçmenlere aktarmak, vatandaşlarımızın seçime katılımını arttırmak, seçim güvenliğini sağlamak, öbek örgütlenmesi ile önümüzdeki ayları ev ziyaretleri ve seçmen kontrolleri ile geçirmek, sandık örgütlenmesini tamamlamak ve seçim günü tüm sandıklardan ıslak imzalı tutanakları yüzde 100 oranda alabilmektir. Bu çalışmaları birlikte yürüttüğüm, bugüne kadar uyum içinde çalıştığım il yöneticisi yol arkadaşlarıma değerli katkılarından ve özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kadın ve gençlik kollarımızı, ilçe örgütlerimizi ve tüm parti örgütümüzü emeklerinden ötürü kutluyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana’daki üye katılım töreninde, “Bu yol, kolay bir yol değil. Bu yol, bedel ödeyenlerin yolu. Bizim Genel Başkan’ımızı Çubuk’ta linç etmeye kalktılar. Artvin’de terör saldırısı oldu kendisine. Bizim il başkanımıza, Canan Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirdiler, İstanbul seçimini kaybetmenin intikamı olarak. Şimdi Ekrem İmamoğlu’na aynı saldırıyı yapıyorlar. Biz, bu mücadeleden geri adım atmayacağız. Türkiye’nin aydınlık geleceğini sizlerle beraber, bu ülkenin halkıyla kimseyi ayırmadan hep beraber kuracağız” dedi.

Salıcı, İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Ayhan Barut ve Müzeyyen Şevkin, ilçe belediye başkanları ile ilçe başkanlarının da katıldığı törende şunları söyledi:

“Bu halk, CHP’ye bırakın oy vermeyi, üye olmaya karar verdiği için Tayyip Bey gidecek. Çok anlamlı bir kitle var burada. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelmiş, Adana’da ekmek tutmuş, iş edinmiş, Adana’yı yurt edinmiş insanların olduğu, farklı siyasi partilerden gelmiş, belki ilk defa bir siyasi partiye üye olmuş değerli kardeşlerimizin olduğu, CHP’nin başı kapalı olanın da başı açık olanın da teminatı olduğunu bilerek gelmiştir. CHP’nin Türk’üyle, Kürt’üyle herkesi kucaklayan bir siyasi parti olduğunu bilerek gelmiş değerli kardeşlerimiz var burada. İyi ki geldiniz. İyi ki bu ülkeyi kutuplaştırmak isteyen, bizlerin birbirine kötü gözle bakmasını isteyen, bunun için siyaset yapan AKP’nin yürütmüş olduğu o kötü siyasetten uzak durdunuz. İyi ki Altılı Masa ve Millet İttifakı’yla beraber, Türkiye’yi büyütmek, zenginleştirmek isteyen ve bu ülkede misafirlik süresi uzamış olan sığınmacıları da bir an önce burunları kanamadan memleketine göndermek isteyen CHP’ye katıldınız.

Adalet için de Türkiye’de ekonominin büyümesi için de çocuklarımız okula aç gitmesin diye de iyi bir eğitim alsınlar diye de bu ülkede barış, kardeşlik olsun, insanlar birbiriyle rahat bir şekilde kucaklaşabilsinler diye de CHP iktidar olsun diye de geldiğiniz ve bu mücadelede bizimle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP Adana İl Başkanlığı danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!