featured

TKGM KPSS 70 puan ile tekniker alımı yapacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TKGM KPSS 70 puan ile tekniker alımı yapacak? Başvurular ne zaman başlayacak? / Haberin Peşinde Urfa

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) KPSS 70 puan ile tekniker alımı ilanı yayınladı. 30 Aralık 2021 tarihi itibari ile başvuruları toplayacak kurum, başvuru şartları ve diğer detaylara ilişkin merak edilen tüm detaylar yayınladığı ilan ile adaylara duyurdu. Peki adaylar nasıl başvuru yapacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM), merkez ve taşra hizmet birimlerinde istidam etmek üzere 302 Tekniker alımı yapacağını açıkladı. Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme bölümlerinden mezun olan adaylar arasından seçim yapacak olan kurum, en az KPSS 70 puan ve üzeri almış olma şartı arıyor. İlana başvurular ise 30 Aralık 2021 tarihi itibari ile başlayacak. İşte 2022 sözleşmeli personel alımına ilişkin merak edilen tüm detaylar…

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurular e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak yapılacak.
Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

BAŞVURU EKRANI

TKGM tekniker alımı başvuruları 30 Aralık 2021 tarihinde başlayacak. Adaylar 7 Ocak 2021 tarihine kadar gerekli belgeler ile başvurularını yapabilecek.

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

Sözleşmeli Tekniker (Kadastro Müdürlükleri) unvanları için; 

a) 2020 yılı KPSS (B) grubu P93 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.

b) Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme bölümlerinden mezun olmak. 

c) Adayların mezun oldukları ön lisans programlarına uygun pozisyonlara başvuru yapmaları gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacaktır.

RESMİ İLAN METNİ 

kpss, memur, tapu ve kadastro genel müdürlüğü, personel alımı, memur alımı, tekniker alımı, MEMUR Haberleri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TKGM KPSS 70 puan ile tekniker alımı yapacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin