Şanlıurfa STK’ları suskun!Şanlıurfa’lı tarım işçileri yollarda can veriyor,

Yurdun değişik yerlerine mevsimlik tarım işçisi olarak giden Şanlıurfalı vatandaşların derdi çilesi bitmezken, Şanlıurfa STK’ları ise proje üretmek bir yana duysun başsağlığı mesajından öteye gidemiyor.

Yurdun değişik yerlerine mevsimlik tarım işçisi olarak giden Şanlıurfalı vatandaşların derdi çilesi bitmek bilmiyor. Mevsimlik tarım işçisi olarak giden vatandaşların bazısı suda boğuldu, bazısı koronavirüse yakalandı bazısı ise yolda trafik kazasında can verdi. Ancak kentte sayıları dudak uçuklatan STK’lar ise olaylardan sonra ise proje üretmek bir yana duysun başsağlığı mesajından öteye gidemiyor.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İÇİN NE PROJE ÜRETİLDİ NE DE BİR ADIM ATILDI

Kent Konseyi, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanaatkarlar Odası, Ziraat Odası, Şanlıurfa Barosu, Ziraat Mühendisleri Odası, İnsani Yardım Platformu, MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve diğer odalar tarım işçileri için ne proje üretti ne de konuyla ilgili bir adım attı. Özellikle kendi seçimlerinde proje sözü veren STK’lar seçimlerinin geçmesinden sonra kendilerini kimse göremiyor.

Öte yandan GAP’ın başkenti olarak bilinen Şanlıurfa’nın hala dışarıya mevsimlik içi göndermesi ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

SİYASİLERDE SUSKUN!

Şanlıurfa’daki muhalefet partileri de mevsimlik tarım işçileri konusunda suskunluğunu koruyor. Vatandaşlar siyasi partilerin mevsimlik tarım işçileri ile ilgili proje üretememesinden şikayetçi.

(RHA AJANS/RHA)

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Karakeçili: Yaptıkları iş mevsimlik, dertleri ömür boyu

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
208.938

VAKA

187.511

İYİLEŞME

5.282

ÖLÜM

21.427

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
11.922.399

VAKA

6.507.002

İYİLEŞME

546.325

ÖLÜM

5.415.397

AKTİF VAKA

Haber - Şanlıurfa Haber Sitesi - Urfa Haber Sitesi - Son Dakika Haber - Haberler - Urfa Haber - Urfa Haberleri - Şanlıurfa Haber - Şanlıurfa Haberleri - En Yeni ve En Doğru Haberler - Haberin peşinde - HaberinPeşinde

Haberin Peşinde'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberin Peşinde'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.