featured
 1. Haberler
 2. Güncel
 3. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu personel alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu personel alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu personel alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek? / Haberin Peşinde Urfa

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu personel alım ilanı yayınladı. Başvuru sürecine ve alım yapılacak kadrolara ilişkin tüm detayları açıklayan Bakanlık, adaylardan en az KPSS 70 ve üzeri puan alma şartı arıyor. İşte başvuru ekranı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi hükmü ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 203 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından alım gerçekleştirecek olan bakanlık, tüm adaylardan en az KPSS 70 puan şartı arıyor. Başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylar ise ilan ile adaylara duyuruldu. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor. Adaylar 26 Aralık 2021 Pazar günü saat 23.59’a kadar sadece e-Devlet – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya  Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru sürecini tamamlayabilecek.

 • TABLO 1. MERKEZ TEŞKİLATINDA BÜRO PERSONELİ UNVANLI POZİSYONLAR VE NİTELİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 • TABLO 2. MERKEZ TEŞKİLATINDA DESTEK PERSONELİ UNVANLI POZİSYONLAR VE NİTELİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 • TABLO 3. MERKEZ TEŞKİLATINDA MÜHENDİS UNVANLI POZİSYONLAR VE NİTELİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 • TABLO 4.  TAŞRA TEŞKİLATI MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA UNVANLI POZİSYONLAR VE NİTELİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 • TABLO 5. MERKEZ TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONELİNE ÖDENECEK ÜCRETLER İÇİN TIKLAYINIZ.

 • TABLO 6. TAŞRA TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONELİNE ÖDENECEK ÜCRETLER İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

2.1.1. 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 
d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, şartlarını taşıması gerekmektedir. 
01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1986 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar). 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 

 • Merkez Teşkilatında büro personeli ve mühendis unvanlı pozisyonlar ile Taşra Teşkilatında mühendis, mimar ve şehir bölge planlama unvanlı pozisyonlar için ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), eğitim fakültesi mezunları için KPSSP(10) ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. 

 • Merkez teşkilatında destek personeli unvanlı pozisyonlara başvuracak adayların ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ortaöğretim mezunları için KPSSP(94) puan türünden puan almış olmak. 

 • Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. 

 • Kamu kurum ve kuruluşlarında “4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında” tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların son başvuru tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere). 

 • Mühendis (İnşaat, Makine, Harita, Bilgisayar, Metalurji ve Malzeme, Elektrik- Elektronik, Endüstri, Gıda, Jeoloji) pozisyonlarından herhangi birine başvuruda bulunacak adayların aşağıda her pozisyon unvanı için belirtilen özel şartlara ilave olarak; Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması gerekmektedir. 

 • Adayların Tablo 1, Tablo 2, Tablo 3 ve Tablo 4’te yer alan bölümlerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

kpss, memur, personel alımı, sanayi ve teknoloji bakanlığı, memur alımı, MEMUR Haberleri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu personel alım ilanı! Başvurular ne zaman bitecek?
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!