featured
  1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Mutlu bir yaşam için doğru beslenelim

Mutlu bir yaşam için doğru beslenelim

Mutlu bir yaşam için doğru beslenelim / Haberin Peşinde Urfa

Muratbey’in “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şişli Belediyesi Halide Edip Adıvar Mahalle Evi’nde Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’nun bağışıklık sistemi ve beslenme hakkın

Muratbey’in “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şişli Belediyesi Halide Edip Adıvar Mahalle Evi’nde Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’nun bağışıklık sistemi ve beslenme hakkında bilgiler verdiği bir seminer düzenlendi.  Büyük ilgi gösterilen seminerde Prof. Garipağaoğlu, “Bağışıklık sistemi nedir, doğru beslenme nasıl olmalı, güçlü bağışıklık ile beslenme arasındaki ilişki nedir” gibi pek çok sorunun cevabını verdi.

Muratbey, sağlıklı beslenme ve güçlü bağışıklığa verdiği büyük önem doğrultusunda toplumun tüm kesimlerini bilgilendirme amacıyla 2022 başında “Doğru Beslen Mutlu Yaşa”  isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Muratbey sosyal medya hesaplarından yayınlanan içeriklerle devam eden proje kapsamında Şişli Belediyesi’nin desteğiyle Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, Şişli Belediyesi Halide Edip Adıvar Mahalle Evi’nde bir seminer verdi. Prof. Garipağaoğlu, bölge sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği seminerde, “Bağışıklık sistemi nedir, doğru beslenme nasıl olmalı, güçlü bağışıklık ile beslenme arasındaki ilişki nedir” sorularının cevaplarını verdi.

Güçlü bir bağışıklık için doğru beslenme nasıl olur

Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu,  güçlü bir bağışıklık için en önemli şartın doğru beslenme olduğuna dikkat çekti.  Prof. Garipağaoğlu, “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması’nın sonucuna göre, Türk halkının en önemli sorunu olan obezitenin temel nedeni, hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenmedir. Bir diğer önemli konu da halkımızın yüzde 89’unda görülen D vitamini eksikliğidir. Bu eksiklik, bağışıklığımızın düşmesine ve hastalıklara daha kolay yakalanmamıza neden olmaktadır.  Yiyeceklerde çok az bulunan D vitamini; balık, balık yağı, yumurtanın sarısı ve tereyağında bulunur. O yüzden D vitaminini, kendi doğal kaynağından yani güneş ışınlarından vücudumuza almamız gerekir. Güneşin dik geldiği saatler olan 10.00-15.00 saatleri arasında 15-20 dakika süreyle çıplak derinin güneşle temas etmesi gerekir. D vitaminini destek şeklinde de alabiliriz. Doktor reçetesiyle çeşitli preparatları uygun dozda, belirli bir süre alabiliriz. Güneşlenme ve destek prepatları dışında D vitamini ile zenginleştirilmiş besinlerle de D vitamini alabiliriz.” dedi.

Prof. Garipağaoğlu; gelişmiş ülkelerde süt, peynir gibi toplumun en çok tükettiği besinlerin D vitamini ile zenginleştirilerek tüketiciye sunulduğunu ifade etti. Ülkemizde de Muratbey Peynirlerinin D vitamini ile zenginleştirildiğini sözlerine ekledi.

Doğru beslenmek ve mutlu yaşamak için Muratbey’i takip edebilirsiniz

Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Kurulduğundan bugüne insanların iyiliği için çalışan bir marka olarak önceliğimiz, sağlıklı ve bilinçli bir nesil oluşmasına katkıda bulunmak. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz projelerden biri olan “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” projemiz kapsamında değerli danışmanımız Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’nun eşsiz desteği ile sağlıklı beslenme ve bağışıklık konularında farkındalık yaratan, bilgilendirici içerikler paylaşıyoruz.  Doğru beslenmenin aileden başladığına inandığımız için öncelikle tüm kadınların ve annelerin doğru bilgilere ulaşmasını hedefliyoruz.  Bu hedef doğrultusunda hem sosyal medya aracılığıyla hem de bugünkü gibi yüz yüze etkileşim sağladığımız seminerler aracılığıyla bir araya gelerek doğru bilgileri aktarmaya çalışıyoruz. Bağışıklığı güçlendirmekten seçici beslenmeye, süt ürünlerinin öneminden, bebeklik ve erken çocukluk dönemindeki beslenmeye kadar sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam için gereken tüm bilgilere Muratbey Instagram ve Youtube kanallarından ulaşabilirsiniz.” dedi.

Seminer sonunda Muratbey ürünlerini de deneyen katılımcılar, verilen faydalı bilgilerden dolayı Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’na, Muratbey’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Muratbey Sosyal Medya Hesapları:

https://www.instagram.com/muratbeypeynir/

https://www.youtube.com/muratbeypeynir/

https://www.facebook.com/MuratbeyPeynir

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mutlu bir yaşam için doğru beslenelim
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!