featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kırmızı bültenle aranan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz, Arjantin’de yakalandı

Kırmızı bültenle aranan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz, Arjantin’de yakalandı

Kırmızı bültenle aranan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz, Arjantin’de yakalandı / Haberin Peşinde Urfa

İçişleri Bakanlığı İnterpol-Europol Daire Başkanlığı, kırmızı bültenle aranan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz’ün Arjantin’de yakalandığını bildirdi.

İnterpol-Europol Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Organize suç örgütü lideri olan ve ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘tasarlayarak öldürme’, ‘6136 Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet’, ‘silahlı yağma’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘tehlikeli maddelerin izinsiz kullanılması’, ‘kasten yaralama’, ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’, ‘silahla tehdit’, ‘korku, kaygı veya panik yaratacak tarzda silahla ateş etme’, ‘iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme’, ‘hakaret’, ‘mala zarar verme’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ ve ‘tefecilik’ suçlarından firari olarak aranan Serkan Kurtuluş ile aynı suç örgütünün yöneticisi olan ve ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘kasten öldürme’, ‘6136 Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet’, ‘hükümlü veya tutuklunun kaçması’, ‘uyuşturucu madde kullanma’, ‘iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘hırsızlık’ ve ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından firari olarak aranan Lider Camgöz’ün yakalanmaları için Interpol-Europol Daire Başkanlığımızca her iki şahıs hakkında kırmızı bülten çıkartıldı. Hemen sonrasında Interpol’ üye 194 ülke ile temas kuruldu ve her iki kaçağın görüldüğü yerde yakalanarak ülkemize iade edilmesi istendi. İnterpol-Europol Daire Başkanlığımızca her iki şahsın Latin Amerika ülkelerine gittiği yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine bölge ülkelerinin İnterpol birimleri ile yapılan görüşmeler sonucunda, Serkan Kurtuluş’un ve Lider Camgöz’ün Arjantin’de sahte pasaport ile yakalanmaları sağlanmıştır. Akabinde Adalet Bakanlığımızca her iki şahıs hakkında hazırlanan iade evraklar hem diplomatik hem de İnterpol kanalından Arjantin yetkili makamlarına iletilmiştir. Konuyla ilgili olarak gelinen son aşamada adı geçen iki şahsın ülkemize iadeleri Arjantin adli makamlarınca kabul edilmiştir. İnterpol-Europol Daire Başkanlığımızca, söz konusu şahısların ülkemize iade süreci İçişleri, Dışişleri ve Adalet Bakanlıklarımız ile koordineli bir şekilde hassasiyetle takip edilmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kırmızı bültenle aranan Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz, Arjantin’de yakalandı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!