featured
  1. Haberler
  2. Şanlıurfa
  3. Ekipler, Eskişehir’in çevre ve sağlığı için çalıştı

Ekipler, Eskişehir’in çevre ve sağlığı için çalıştı

Ekipler, Eskişehir’in çevre ve sağlığı için çalıştı / Haberin Peşinde Urfa

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2022 yılında sağlıklı bir çevre ve halk sağlığının korunmasına yönelik çalışmaları başta olmak üzere birçok konuda Eskişehirlilere hizmet ve

Veterinerlik hizmetleri kapsamında yoğun bir çalışma yapan ekipler, hayvan pazarındaki iş ve işlemleri de yürüterek, hasta hayvanların pazara girişini engelledi ve satışını önledi.

2022 yılında hayvan pazarı ve kurban pazarına kontrol edilmiş 37 bin 424 adet büyükbaş ve küçükbaş hayvanın giriş yapması sağlandı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Porsuk Çayı, yan kolları, ana caddeler ve 12 ilçe merkezi ve kırsal ilçelerde, Entegre Vektör Mücadele hizmetleri kapsamında sivrisinek, karasinek, kemirgen, kene gibi insan sağlığını tehdit eden vektörlerle mücadele edildi.

Biyosidal ürün uygulamaları ile öncelikli olarak sorunu kaynağında çözme politikası ile hareket eden ekipler, 2022 yılı ilaçlama sezonunda 5 araç, 11 personel ile biyolojik larvasit, uçkun ve rezidüel ilaçlama gerçekleştirdi.

Ekipler ayrıca insan sağlığını tehdit eden bakteri ve virüslere karşı kapalı alan ve belediyeye ait araçlarda dezenfeksiyon çalışmalarını da devam ettirdi.

Diğer veterinerlik hizmetleri hakkında da bilgi veren yetkililer, “Sahipsiz yük, binek ve faytona koşulan atların kayıt altına alınması, sahipli veya sahipsiz bu tür başıboş hayvan şikayetleri değerlendirilerek ve gerektiğinde bakım, tedavi, rehabilitasyon ve sahiplendirme ve kayıt altına alma işlemlerini gerçekleştirdik. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Veteriner Merkez Şube Müdürlüğümüz tarafından sokak hayvanları için alınan 2 bin 750 kilogram kuru mama Eskişehir Kent Konseyi ile yürütülen ortak çalışmalar sonucu dağıtıldı. Öte yandan tehlike arz eden yasaklı köpekler, sahipli kedi ve köpeklerin kayıt altına alınması konusunda duyuru araçları ile bilgilendirme ve farkındalık çalışması yürütüldü.” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri 2022 yılında verdikleri hizmetlerle vatandaşların yanında olmaya devam etti. Buna göre ekipler, cenaze, defin ve mezarlık hizmetleri kapsamında yıl boyunca 4 bin 524 cenaze defini, mezarlıklara bin 669 cenaze nakli gerçekleştirdi.

Ekipler Mihalgazi-Sarıcakaya, Seyitgazi, Alpu-Beylikova, Çifteler-Mahmudiye, Mihalıççık, Sivrihisar-Günyüzü, Han, İnönü, Odunpazarı ve Tepebaşı’ndaki mezarlıklarda ise 19 bin 210 metre tel çit çalışması yaparken, bin 846 metrekare duvar tadilatı çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca yine kent merkezi ve kırsal ilçelerin mahallelerinde bulunan mezarlıklarda ot ve çevre temizliği, tadilat, bakım onarım gibi çalışmalarda 969 işlem yapılarak hizmetler yıl boyunca aralıksız devam ettirildi.

Ekipler ayrıca sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında karla mücadele çalışmalarından, bakım, onarım, ağaç budama, kömür dağıtımı gibi birçok çalışmada da görev aldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan işyeri açma, çalışma ve ruhsatlandırma faaliyetleri kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 146 işyerinin ruhsatlandırılması ve 166 işyerinin denetlemesini de gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi kurum hekimi ise 2022 yılında 2022 poliklinik hizmeti verdi.

Hibya Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekipler, Eskişehir’in çevre ve sağlığı için çalıştı
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

haberinpesinde.com - Şanlıurfa Haber - Urfa Haber - Urfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber Sitesi - Şanlıurfa Haber - En Yeni ve En Doğru Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!